Evde İnternet Kullanımı

Herkesin de bildiği gibi her 3 kişiden 2 sinin evinde internet var ve evde internet olan hanelerin bir çok rahatsız olduğu konu, ve kafalarında bir çok düşünce olmasından dolayı herkes en iyi interneti ister. Ve herkes bu internetin en hızlı şekilde olmasını ister. Kullanılan internet aralığı 20-50 mb aralığında oluyor genellikle. 100 mb ve üstü kullanan kullanıcılarda var tabi ama bu sayı 20-50 mbye göre düşük. Bundan dolayı evde internet kullanıcıları genelde en hızlı interneti tercih ediyorlar.

Evde internet Kullanımı - Telkoturk net

İnternet Kullanımı – Telkotürk

Evde İdeal İnternet Hızı Ne Olmalı?

Evde ideal internet hızı ortalama bir değer verirsek 50 mb ya da üstü olmalıdır. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak oyun oynatacak , film izletecek , uygulama indirmenizi sağlayacak doğru internet hızı 50 mb ‘tir. Ve her internet sağlayıcı 50 mb olarak belirttiği paketin içeriği olan 50 mb’i tamamen verememekte.

Evde İdeal İnternet Hızı Ne Olmalı - Telkoturk net

İdeal İnternet Hızı Ne Olmalı – Telkotürk

Ancak sizlerinde arzu edeceği gibi Telkotürk sizlere 50 mb vaadinde bulunuyorsa(kablolu) internet hız testlerinizin en düşük 40 ve civarı olacağını göreceksiniz özel durumlar dışında.

Evde İnterneti En Verimli Nasıl Kullanabilirim?

En verimli şekilde kullanmak için sizlere Telkotürk olarak önereceğimiz ilk şey kendinize en uygun yüksek mbli paketi almak ve ethernet(kablolu) bağlantısıyla cihazlarınızı kullanmanız. Ethernet(kablolu) dediğimiz şey modemden çıkan tüm internet hızını cihazınıza kablo yoluyla iletmektir. Wifi ile alınan verim biraz daha düşük olacaktır.

Evde İnterneti En Verimli Nasıl Kullanabilirim - Telkoturk net

İnterneti En Verimli Nasıl Kullanabilirim – Telkotürk

Evde İnternette Neden Wifi Hızı Ethernetten Daha Düşük?

Wifi hızı ethernet hızından her zaman daha düşüktür. En büyük sebebi ethernet direkt kablo yoluyla cihazınıza iletiliyor, ancak bu durum wifi de imkansız gibi oluyor. Wifi sinyalleri aynı denizdeki dalgalar gibidir. Bir yere çarptığı zaman sinyaller dağılıp tam tersi yönde geri döner. Mesela modemle aranızda 1 duvar olması sinyalin azalmasına ve internet hızının düşük olmasına sebep olur. Ancak modemle aynı odada olup modemin önü açık olursa internet hızınızda modemden wifiden alabileceğiniz en verimli internet hızını alabilirsiniz.

Evde İnternette Neden Wifi Hızı Ethernetten Daha Düşük - Telkoturk net

İnternette Neden Wifi Hızı Ethernetten Daha Düşük – Telkotürk

Telkotürk Evde İnternet İletişim

Aşağıda yazılı açık adresimizde bizi ziyaret edebilirsiniz. Kullanacağınız internet hakkında konunun uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. Telkotürk müşteri hizmetlerine 24 saat boyunca ulaşabilir, varsa şikayetlerinizi ilgili birimlere aktarabilirsiniz.

Tel:

0850 330 30 33

Adres:

Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No: 154/15 Ümraniye/İstanbul

Evde İnternet