İnternet Arızası Neden Olur?

İnternet arıza sebepleri araştırıldığında birden fazla faktörün etkili olduğu görülmektedir. Dolayısıyla arıza kaynaklı sorunlar meydana geldiğinde internet servis sağlayıcınıza doğru bir şekilde bilgi vermeniz gerekmektedir. Sorunu doğru teşhis etmeli, arıza bildirdikten sonra teknik ekiple iletişim halinde olmak gerekir.

İnternet Arızası Neden Olur - Sebepleri - Altyapı

İnternet Arızası Neden Olur – Sebepleri – Altyapı

Telkotürk teknik ekibinin bu konudaki teknik açıklamasını da paylaşmak istiyoruz. İnternet bağlantınızı etkileyen bir dizi faktör olabilir. Birincisi ve büyük olasılıkla ekipmanınızla ilgili sorunlardır. Modeminizi/yönlendiricinizi yeniden başlatmak sorunu çözmelidir. İnternetinizin sürekli kesilmesinin diğer nedenleri arasında yetersiz hızlar, ağ tıkanıklığı ve sert hava koşulları yer alır.

İnternet Arıza Çözümleri

Peki internetinizde bir sorun meydana geldiğinde ne yapmalısınız? Nasıl bir çözüm yolu geliştirmelisiniz? Aslında çözüm oldukça basit bir şekilde birçok kişinin önünde durmaktadır. Telkotürk teknik ekibinin çözüm önerilerinin sizinle paylaşmak istiyoruz. Pek çok internet sorunu, modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatarak hızla giderilebilir. Her zaman denenmeye değer kolay bir düzeltmedir. Modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatmak için güç kablosunu 10 saniyeliğine prizden çekin ve tekrar takın. Ekipmanın yeniden başlatılması birkaç dakika sürecektir. Telkotürk müşterilerinin her şartta yanındadır.

İnternet Arıza Çözümleri - Giderme - İstanbul - Telkoturk net

İnternet Arıza Çözümleri – Giderme – İstanbul

İnternet Arıza Numarası

İnternetinizde sorun oluştuğunda atmanız gereken bazı adımları aşağıda paylaşıyoruz. Bu adımları doğru takip ederseniz arıza problemi kısa sürede giderilir ve kesintisiz olarak internet kullanabilirsiniz. Teknik servise haber vermeden bazı yapmanız gereken şeyler var.
İnternet arızaları şu belirtilerle kendini gösterebilir:

İnternet Arıza Numarası - İletişim - Problemleri - Telkoturk net

İnternet Arıza Numarası – İletişim – Problemleri

Bağlantı kesintisi: İnternet bağlantısının tamamen kesilmesi.
Yavaş internet: İnternet bağlantısının normalden daha yavaş çalışması.
Kesik kesik bağlantı: İnternet bağlantısının kesik kesik çalışması ve web sayfalarının tam olarak yüklenememesi.
Bağlantı kopması: İnternet bağlantısının düzenli aralıklarla kesilmesi ve yeniden bağlanması.

Bunları kontrol ettikten sonra yine de sorunu çözemiyorsanız o halde arıza kaydını oluşturabilirsiniz. Telkotürk müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçtikten sonra randevu ayarlanır. Teknik ekip arızayı gidermek için adresinize gelir. Kesinlikle arıza ekibini doğru yönlendirmeli ve iletişimde kalmalısınız.

Telkotürk İletişim

Yaşanan arıza durumunda Telkotürk ile hemen iletişime geçerek arıza kaydınızı oluşturun. Telkotürk teknik ekibi en kısa sürede sizinle iletişime geçerek sorunu çözer. Sorunsuz ve kesintisiz olarak internet kullanmanızı sağlar.

Telefon
0850 330 30 33

Adres:
Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No:154/15 Ümraniye/İSTANBUL

İnternet Arıza