Telkotürk İnternet Hız Testi

İnternet kullanıcıları neden internet hız testi ölçme gereğini duymaktadır? Hız testi neye yarıyor ve gerçek hız testi kriterleri neye göre belirleniyor? İnternetinizin hızlı mı yoksa yavaş mı olduğunu nasıl anlarsınız? Hız testi yapmak şart mıdır? gibi soruları çoğaltabiliriz. Telkotürk uzman ekiplerinden bütün bu soruların cevaplarını makalenin devamında paylaşıyoruz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Telkotürk uzmanlarıyla görüşebilir, veya aşağıda yazılı açık adresimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Telkotürk İnternet Hız Testi - Telkoturk net

Telkotürk İnternet Hız Testi – Telkotürk

İnternet Hız Testi Yap

İnternet hızınız yavaş ise yapmanız gereken şey Telkotürk web sitesinin hız testi sayfasından internetinizin hız testini yapmaktır. Hız testini yaptıktan sonra aşağıdaki istatistiklere ulaşıyorsanız internetinizin hızı yüksektir. Ping, dowland, jitter, upload değerlerine bakarak sonuçlar hakkında fikir edinebilirsiniz. Test sonucunuz aşağıdaki istatistiklere yakın çıkıyorsa internetinizin hız testi başarılı sonuçlar vermiştir. Eğer bu istatistiklerden çok aşağıda veya yukarıda sonuçlara ulaşıyorsanız internet hız testinize baktırmanız gerekiyor.

İnternet Hız Testi Yap - Telkoturk net

İnternet Hız Testi Yap – Telkotürk

Telkotürk teknik servisinden internet hız testi ölçme konusunda uzmanlarımızdan danışmanlık alabilirsiniz. Telkotürk uzmanları, kuruluş amacına uygun olarak abonelerinin uygun maliyetli, sınırsız, özgür ve hızlı internet kullanmaları için bütün ayrıntılar üzerinde çalışmış ve olası sorunlara karşı da önlem alacak şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

İdeal Hız Testi Kaç Olmalıdır?

Gelelim bu sorunun cevabına: hız testini yaptıktan sonra tablodaki sonuçlara ulaşıyorsanız internetinizin hızı ideal seviyededir. İnternetinizi kullanırken donma problemi yaşamayacak, video indirirken beklemeyecek ve istediğiniz dosyaları yedekleyebileceksiniz.

Ping: Sıfıra yakın olması gerekiyor.
Dowland: 50`inin üzerinde olmalıdır.
Jitter: Sıfıra yakın olması gerekiyor.
Upload: 80 olması gerekir.

Siz de web sitemizin hız testi sayfasından internetinizin hız testini yapıp sonuçlar hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızdan alacağınız tavsiyeler doğrultusunda internetinizde yapacağınız ayarlar sayesinde çok daha verimli internet kullanabilirsiniz.

İdeal Hız Testi Kaç Olmalıdır - Telkoturk net

İdeal Hız Testi Kaç Olmalıdır – Telkotürk

İnternet Hız Testi Ölçme İletişim

Telkotürk ile iletişime geçerek hız testi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Birçok kullanıcı hız testini yapıp sonuçları hakkında sağlıklı yorumlar yapamadığı için internetinin yavaş olduğunun kanısına varabiliyor. Bu konuda uzmanlarımızdan alacağınız sağlıklı bilgilerden sonra hiçbir endişeniz kalmayacak, internetinizin keyfini doyasıya çıkarabileceksiniz. O halde size sadece bir telefon uzaklıkta olan Telkotürk ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Telefon
0850 330 30 33

Adres:
Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No:154/15 Ümraniye/İSTANBUL