İnternet Arıza Giderme İstanbul

İnternet kullanımının oldukça yaygınlaştığı Türkiye`de, internet arıza giderme sorunu da buna paralel olarak artmaktadır. İnternet servis sağlayıcılarının müşteri sorunlarına yetişmekte zorlandığı da bilinen bir gerçektir. Telkotürk internet servis sağlayışı ise bu tarz sorunlara köklü çözümler geliştirmiştir. Peki nedir bu çözümler? Alt başlılar halinde sıralayalım.

İnternet Arıza İstanbul - Telkoturk net

İnternet Arıza İstanbul – Telkotürk

İnternet Arızanın Kaynağına İnmek

Birçok kullanıcının çok kolay bir şekilde çözüşecek problemleri dahi hemen ilgili firmanın müşteri hizmetlerine bildirdiği ve sorunun çözümü uzadığı için şikayet ettiği bilinmektedir. Oysa bildirimde bulunmadan birçok arızayı gidermek mümkündür. Modemin doğru yere konumlanması, görüş açısını engelleyecek herhangi bir aracın olmaması, fiber optik kabloların eskimesi gibi birçok basit sorun olabilir. Eğer bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsanız servisinizi aramadan kendiniz de çözüm geliştirebilirsiniz. Hem servisin randevu sisteminden kaynaklı gecikme ihtimalinden dolayı mağdur olmamış olursunuz hem de gereksiz yere maliyetlere katlanmamış olursunuz. Dolayısıyla modeminizi doğru yere koymalısınız. Kullandığınız cihaz ile modeminiz arasında görüş açısını engelleyecek araçları ortadan kaldırmalısınız. Fiber optik kablolarınızı kontrol etmeli, altyapınıza uygun yenilemelisiniz.

Arızanın Kaynağına İnmek - Telkoturk net

Arızanın Kaynağına İnmek – Telkotürk

İnternet Arıza Kaydı Oluşturma

Eğer sorun sizin çözemeyeceğiniz bir teknik arızadan kaynaklanıyorsa, o zaman ilgili servisinizde arıza kaydı oluşturmalısınız. Arıza kaydını oluşturduktan sonra servis sağlayıcınız size bir randevu günü ve saatini verecektir.

Bu süre içerisinde arıza ekibi ile iletişimde kalmanız çok önemlidir. Size verilen randevu saatinde mutlaka adreste siz olmasanız dahi teknik ekibe yol gösterecek biri bulunmalıdır. Aksi halde yeniden randevu oluşturmak zorunda kalacaksınız ve hem zaman kaybını yaşayacak hem de süre uzadığı için mağdur olacaksınız. Birçok kullanıcı bu detaya dikkat etmediği için sürekli şikayet etmektedir. Ancak burada servis sağlayıcı firmanın bir kusuru bulunmamaktadır.

Arıza Kaydı Oluşturma - Telkoturk net

Arıza Kaydı Oluşturma – Telkotürk

İnternet Arıza Giderme İletişim

Telkotürk arıza giderme ekibi bildirdiğiniz açık adrese geldiğinde onlara sorunu bildirecek açıklamayı yapmalısınız. Teknik ekip sizden aldığı bilgiye göre hareket ederek sorunu kısa sürede çözer. Aksi takdirde süreç yine uzayabilir ve mağduriyetinizin giderilmesi zaman alabilir. Sorunun temel kaynağını öğrenen teknik ekip, sorunu giderdikten sonra sizi bilgilendirecek, tekrarlanması halinde sizin çözüm geliştirebileceğiniz doneleri sizinle paylaşacaktır.

Tel:

0850 330 30 33

Adres:

Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No: 154/15 Ümraniye/İstanbul

İnternet Arıza