Gigabit İnternet Bağlantı Hızı

İnternet, başlangıcından bu yana, bağlantı ve hızın günlük hayatımızda giderek daha önemli hale gelmesiyle uzun bir yol kat etti. İnternet hızlarındaki bu gelişmelerden biri de son yıllarda moda olan gigabit internettir. Bu yazıda gigabit internet nedir, teknik özelliklerini ve faydalarını ve gerçek dünyadaki uygulamalarını keşfedeceğiz. Telkotürk uzmanlarından bu konuyla ilgili detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

Gigabit İnternet Bağlantı Hızı - Mbps - Megabit - Geniş Bant - İstanbul - Telkoturk net

Gigabit İnternet Bağlantı Hızı – Mbps – Megabit – Geniş Bant – İstanbul

1 Gbps İnternet

1 Gbps internet olarak da bilinen Gigabit internet, 1 Gbps’ye kadar hız sunan bir internet bağlantısı türüdür. Saniyede gigabit. Bu, verileri ışık sinyalleri kullanarak ileten fiber optik kablolar aracılığıyla elde edilir.

Telefon
0850 330 30 33

Gigabit internetin faydaları çoktur. Daha hızlı indirme ve yüklemelere, daha akıcı HD ve 4K video akışına ve gelişmiş çevrimiçi oyun deneyimlerine olanak tanır. Ek olarak, hızdan ödün vermeden aynı anda birden fazla cihazı destekleyebilir.

1 Gbps İnternet - Saniyelik Hızı - Sınırsız Hız - Telkoturk net

1 Gbps İnternet – Saniyelik Hızı – Sınırsız Hız

Aynı Anda İnternete Bağlanma İmkanı

Gigabit internet, çok çeşitli gerçek dünya uygulamalarına sahiptir. Örneğin birden fazla cihazın aynı anda internete bağlı olduğu akıllı evlerde kullanılabilir. Yüksek internet hızlarının üretkenlik için gerekli olduğu işletmelerde de kullanılabilir.

Gigabit internet sağlık hizmetlerinde de kullanılmış ve doktorların hastaları uzaktan izlemesine ve ameliyat yapmasına olanak sağlamıştır. Google Fiber, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli şehirlerde hizmet sunan en tanınmış gigabit internet sağlayıcılarından biridir.

Aynı Anda İnternete Bağlanma İmkanı - Birden Çok Cihaz - Wi-Fi - Telkoturk net

Aynı Anda İnternete Bağlanma İmkanı – Birden Çok Cihaz – Wi-Fi

Normal Yönlendirici İle Gigabit Yönlendirici Arasındaki Fark Nedir?

WiFi Gigabit Router, Gigabit Ethernet hızlarına sahip yerleşik bir anahtara sahip bir Router’dır. Bir Gigabit WiFi Router, standart Ethernet’ten 10 kata kadar daha yüksek kablolu hızlarla yüksek hızlı geniş bantınızı WiFi ve kablolu bağlantıların bir karışımıyla paylaşabilmeniz için esneklik sunar.

Normal Yönlendirici - Gigabit Yönlendirici - Fark Nedir - Telkoturk net

Normal Yönlendirici – Gigabit Yönlendirici – Fark Nedir

Video Resim İndirme Hızı

Gigabit internet, internet bağlantısındaki bir sonraki adımdır ve 1 kata kadar hız sunar. Gb/sn. Daha hızlı indirme ve yükleme, daha akıcı HD ve 4K video akışı ve gelişmiş çevrimiçi oyun deneyimleri dahil olmak üzere çok sayıda avantajı vardır. Gigabit internet, akıllı evlerden sağlık hizmetlerine kadar çok çeşitli gerçek dünya uygulamalarına sahiptir. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, gigabit internet muhtemelen daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale gelecek ve internete bağlanma şeklimizi daha da değiştirecektir. Kulanıcıların çoğu gigabit internet nedir konusunda çok az bilgiye sahiptir. Telkotürk bu konuda da müşterilerine gereken teknik bilgi konusunda danışmanlık vermektedir.

Video Resim İndirme Hızı - Sınırsız Video - Resim İndirme - Telkoturk net

Video Resim İndirme Hızı – Sınırsız Video – Resim İndirme

Gigabite Neden İhtiyaç Var?

Evden çalışıp büyük dosyalar indiriyorsanız, herkese açık bir web sunucusu çalıştırıyorsanız veya oyununuzu Twitch’te canlı yayınlıyorsanız gigabit bağlantı idealdir. Ancak bir megabit ile bir gigabit arasındaki fark nedir? Biri diğerinden daha hızlı mı? Aradaki farkı 10 kuruş ile tek bir 100 doları karşılaştırmak gibi düşünün.

Gigabite Neden İhtiyaç Var - Faydaları - Avantajları - Telkoturk net

Gigabite Neden İhtiyaç Var – Faydaları – Avantajları

Telkotürk İletişim

Gigabit internet nedir? Teknik özellikleri nelerdir? Kullanmak istiyorsanız veya evinize bağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Konunun uzmanlarıyla yüzyüze görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Adres:
Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No:154/15 Ümraniye/İSTANBUL