Gigabit İnternet Nedir?

Veri akışının fiber optik kablolarla sağlandığı, gigabit geniş bant bağlantısı, saniyede 1 gigabit (Gbps), saniyede 1.000 megabit (Mbps) veya saniyede 1 milyon kilobit (Kbps) maksimum bağlantı hızı sunan bir internet hizmet türüne gigabit internet denir. Telkotürk ile bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız hemen iletişime geçiniz.

Gigabit İnternet Nedir - Farkı - Hızı - Veri Akışı - İstanbul - Telkoturk net

Gigabit İnternet Nedir – Farkı – Hızı – Veri Akışı – İstanbul

Gigabit İnternetin Faydaları Nelerdir?

Gigabit internetin birçok faydası vardır. Fiber optik kablolar ile veri akışının sağlanması, çok yüksek hızda internet kullanmanızı ve internetinizin donmamasını sağlar. Gigabit internetin faydalarını maddeler halinde yazalım:

Gigabit İnternetin Faydaları Nelerdir - Sınırsız Video - Dosya - Film - İndirme - Telkoturk net

Gigabitin Faydaları Nelerdir – Sınırsız Video – Dosya – Film – İndirme

Video akışı
Video oyunları
Sürükleyici medya
Birden fazla kullanıcı
Veri yedekleme
Büyük dosya indirmeleri
Grup video konferans barındırma

Gibi birçok faydası vardır. Özellikle video indirirken birçok internet bağlantısında yavaşlama veya donma olabiliyor. Ancak Telkotürk kullanıcısı iseniz bu problemlerin hiçbirini yaşamayacaksınız. Çok yüksek depolama kapasitesi nedeniyle istediğiniz kadar film indirebilir, oyun videosu yedekleyebilirsiniz.

Gigabit İnternetin Fark Yaratır Mı?

Gigabit internetin en büyük farkı, geniş bant bağlantısıyla veri akışının sağlanmasıdır. Saniyede 1 gigabit (Gbps), saniyede 1.000 megabit (Mbps) veri akışının sağlanması ve çok hızlı olması en ayırt edici özelliklerinden bir tanesidir.

Gigabit İnternet Fark Yaratır Mı - Mbps - Geniş Bant Bağlantısı - Telkoturk net

Gigabit Fark Yaratır Mı – Mbps – Geniş Bant Bağlantısı

Yeni bir internet hizmeti olması ve veri akışının beklenenden çok daha hızlı sağlanması, kısa sürede gigabit internetin kullanıcılarının taleplerinin artmasına neden oldu. Özellikle fiber optik kabloların kullanıldığı bu internet hizmeti, ülkenin her yerine hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Telkotürk ülke genelinde kısa sürede kurduğu alt yapısıyla müşterilerine gigabit internette hizmet sunan servis sağlayıcılarının başında gelmektedir.

Gigabit İnternet Ne Kadar Hızlıdır?

Matematiksel ölçümlere göre bir gigabit, 1.000 megabite eşittir. Normal bir internete göre 40 kat daha fazla hızlı olduğu kanıtlanmıştır. Telkotürk web sitesinin hız ile ilgili görüşü aşağıda yer almaktadır. Bununla birlikte, bu yeni yüksek hızlı internet hizmetiyle, 1 Gbps’lik en yüksek hıza nadiren ulaşıldığını anlamak önemlidir, çünkü Telkotürk hesabınızı yönetmek için bant genişliğinin bir kısmını kullanır, veriler doğru yerlere yönlendirilir. Yine de, 940 Mbps’lik gerçek bir hız (veya çok yakın bir hız), internetinizin ne kadar hızlı olduğunu anlamanız konusunda sizi etkilemek için fazlasıyla yeterli ve en yoğun veri gerektiren uygulamaları kolaylıkla hallediyor.

Telkotürk İnternet İletişim

Siz de gigabit kullanmak istiyorsanız Telkotürk ile iletişime geçerek abonelik işlemlerine başlayabilirsiniz. Telkotürk size sadece bir telefon kadar uzak! Daha fazla vakit kaybetmeden hemen şimdi Telkotürk ile internetin keyfini doyasıya yaşayın.

Telefon
0850 330 30 33

Adres:
Şerifali Mah. Turgut Özal Bulv. Quant Plaza No:154/15 Ümraniye/İSTANBUL

Gigabit İnternet